Novinka IVECO
13.04.2016

IVECO na veletrhu BAUMA 2016

Premiéru zažilo nové Eurocargo s pohonem 4x4 

Iveco se zúčastnilo veletrhu BAUMA 2016, přední výstavy pro stavebnictví, stavební materiály a těžební stroje, stavební vozidla a vybavení, kde vystavilo čtyři klíčové produkty vyvinuté pro stavební průmysl: Nové Eurocargo 4x4, které se zde poprvé představilo veřejnosti, nový ocelový třístranný sklápěč Daily 4x4, třístranný sklápěč Trakker 6x6 a zadní sklápěč Astra HD9 8x6. Již podruhé se Iveco spojilo na důležitém veletrhu se sesterskou značkou CASE Construction Equipment, aby společně vystavily své doplňkové zboží pro průmysl u stánku CASE FM.713/3.
03-iveco-eurocargo4x4-bauma

Nové Eurocargo 4x4: evropský debut

V segmentu střední řady vystavuje Iveco nové 15t Eurocargo 4x4, umístěné v prostoru stánku značky CASE. I toto vozidlo patří do produktové řady, která byla v průmyslu vždy velmi oblíbená, a získalo titul “Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2016”.
 
Nové Eurocargo 4x4 je navrženo pro nejnáročnější práci mimo silnici a je tím pravým řešením pro stavebnictví a městskou výstavbu. Je k dostání s denní nebo spací kabinou se standardní střechou. Jeho hmotnost dosahuje 11,5 nebo 15 t a je nabízeno s rozvorem kol od 3,240 do 4,150 mm. Je poháněno motorem Tector 7 ve variantách 220 a 250 HP u 11,5t verze a u 15t verze ve variantách 250 či 280 HP. Je to jediné vozidlo Euro VI z řady středně těžkých vozidel, které splňuje emisní normy se systémem HI-SCR s pasivním filtrem pevných částic.

Inovované ve všech směrech

Nové Eurocargo 4x4 disponuje různými ochrannými prvky pro provoz v terénu, jako jsou ocelové nárazníky, zásuvné nástupní schůdky a specifický ochranný kryt chladiče motoru. Je vybaveno přední tažným zařízením a je k dispozici s PTO. ZF šestistupňové manuální převodovky jsou vybaveny pneumatickým servo-shift systémem, který slouží ke snadnému řazení i v nejnáročnějších podmínkách. Stálý pohon všech kol je zajišťován dělící převodovkou, která rozděluje krouticí moment motoru mezi přední a zadní nápravy. Podle podmínek (jízda na silnici nebo v terénu) je možné volit mezi rychlým nebo pomalým poměrem rozdělení síly. Navíc tři uzávěry diferenciálu zaručují trakci dokonce i na povrchu s nízkou přilnavostí. Výjimečně úzký úhel otáčení v rozmezí mezi 40 a 48 stupni, v závislosti na pneumatikách, činí Eurocargo stejně pohodlným na městských staveništích i v terénu

Nová Daily 4x4: připravena do terénu

Po obrovském úspěchu Nové Daily, která získala prestižní titul “Mezinárodní dodávka roku 2015”, uvedlo Iveco na trh Novou Daily 4x4. Toto vozidlo je připraveno do terénu, na všechny cesty, do všech podmínek:
  • na staveniště
  • pro stavební a údržbářské společnosti
  • i do nejvyšších nadmořských výšek
Její síla a výdrž nemají v této kategorii konkurenci, díky speciální terénní konstrukci. Jednou z klíčových předností je právě žebřinový rám s profilem ve tvaru písmene C, který byl vždy typický pro řadu Daily a zaručuje nejsnazší přizpůsobení karoserie a zajišťuje robustní výkon ve všech misích.
 
Je poháněna čtyřválcovým 3litrovým F1C Euro VI heavy-duty motorem s common rail vstřikováním, který vyvíjí maximální sílu 170 hp (125 kW) s maximálním točivým momentem 400 Nm. Šestistupňová převodovka je spojena s centrální převodovou skříní se dvěma specifickými převody za účelem dosažení 24 převodových stupňů vpřed a 4 zpáteček. Díky třem uzávěrám diferenciálu je Nová Daily 4x4 schopná zvládnout jakýkoli svah i nejnáročnější terén, bez kompromisů, co se týče pohodlí řízení. Vozidlo se dobře hodí pro všechny typy úloh, dává na výběr z množství možností PTO na převodovce a centrální převodové skříni, je kompatibilní s pneumatikami do terénu i na silnici a nabízí možnost příslušenství na přední části vozu, jako jsou navijáky anebo sněžné pluhy.  
 
Nová Daily je k dostání ve dvou verzích, buď jako jednoduchá kabina s dvěma rozvory kol (krátká varianta s 3 050 mm a dlouhá varianta s 3 400 mm), nebo kabina pro posádku s rozvorem 3 400 mm, která může přepravovat až sedmičlennou posádku. 

Trakker: posouvá hranice nemožného při práci v lomech a na staveništích

V části stánku věnované lomům je vystaven Trakker, verze 26 t, 6x6, třínápravový, vybavený třístranným sklápěčem. Navržený a vyrobený pro práci v lomech a na staveništích, Trakker podává výjimečné výkony v nepřístupných terénech a odolává náporu nejsložitějších podmínek.
 
Každý jednotlivý díl, počínaje extra robustním vysoce pevnostním ocelovým rámem, je vybrán s ohledem na jeho sílu a výdrž: toto vozidlo je dlouhodobou investicí. Motory Cursor 9 a Cursor 13 i veškeré mechanismy drží krok s extrémními podmínkami. Trakker využívá technologie HI-SCR pro zpracování výfukových plynů. Toto řešení je navrženo tak, aby vydrželo po celou dobu životnosti vozidla, a vyžaduje pouze minimální péči. Trakker je vybaven revolučním INTARDERem (pomocný brzdový systém) třetí generace, který snižuje nároky na servisní pauzy a současně poskytuje bezpečnost a spolehlivost. Trakker je sestrojen tak, aby spolehlivě poskytoval nejvyšší produktivitu ve své třídě a současně snížil celkové náklady na vlastnictví. 
 
Trakker opakovaně dokázal svou neuvěřitelnou schopnost podávat výkony v těch nejnáročnějších podmínkách a posouvá hranice výkonnosti také v nejtěžším světovém závodu Dakaru. Během Dakaru 2016 soutěžily dva Trakkery od Iveca z týmu PETRONAS De ROOY a zakončily závod na páté a desáté pozici, čímž se opět potvrdila síla a spolehlivost tohoto vozidla. Trakker dokázal ve všech závodech Dakar, kterých se zúčastnil, že je spolehlivý i v nejtěžších podmínkách.
Iveco Astra: světová premiéra pro těžební průmysl
 
Svůj světový debut měl i sklápěč Astra heavy duty HD9 8x6 Euro VI s 24m3 sklápěcí karoserií a nosností až 60 t. Poháněn 13l Euro VI Cursor motorem s výkonem 560 HP (412 kW) a řízen automatickou 16rychlostní převodovkou Astronic ZF s integrovaným intarderem (pomocný brzdový systém), je tento stroj ideální do těžebních podmínek. Technická řešení aplikovaná na tomto modelu se podílejí na zvýšení robustnosti, spolehlivosti a životnosti produktu za současného zvýšení výkonnosti. Zahrnují heavy duty přední i zadní Kessler osy se zesíleným parabolickým zavěšením kol a heavy duty šasi vyrobené ze dvou plochých a paralelních bočních dílů (320 x 90 x 10 mm + 6 mm) pro větší stabilitu a odolnost v nejnáročnějších pracovních podmínkách.
 
Interiér kabiny byl nedávno obnoven a přizpůsoben excelentní ergonomii a komfortnímu ovládání nové palubní desky a ovládacího panelu se speciálními funkcemi, což umožňuje snadno čelit nejtěžším úlohám v terénu.
 
Extra silné stroje připravené do extrémních podmínek a prostředí. Snadné na ovládání, opravy i údržbu během celého životního cyklu. Robustnost, všestrannost a zatížitelnost jsou klíčové atributy řady Astra HD9 od Iveca, navržené pro těžké nasazení mimo silnice v:
  • těžebních odvětvích
  • lomech
  • těžké výstavbě
  • u těžby ropy a plynu
  • a v těžké dopravě

Další novinky

Všechny novinky