Novinka IVECO
20.11.2019

Další milník. První tahač IVECO na LNG začal sloužit dopravci

Alfa Bravo se vydala na cestu snižování emisí

Jednatel společnosti Alfa Bravo Rostislav Soudek popisuje tento historický okamžik jako další krok směrem k udržitelnosti pro naši „zelenou“ planetu. S rostoucí poptávkou po ekologičtějších službách ze strany svých zákazníků si uvědomuje výhody pokročilé technologie zemního plynu, kterou IVECO nabízí. A jak sám říká, je to již zralá a praxí prověřená alternativa k naftě a poskytuje udržitelné řešení pro dlouhodobé snižování emisí.
stralis np

LNG nahradí naftu. Evropa začíná jezdit na plyn

Tahač bude nasazen na lince Brémy – Leuven a je součástí projektu, jenž je dalším krokem k jednomu ze čtyř cílů trvale udržitelného rozvoje pivovarnické společnosti AB InBev, kterým je snížení emisí CO2 o 25 % v hodnotovém řetězci. „Od roku 1991 je vizí značky IVECO, že technologie LNG jednou nahradí naftu. V Evropě je vidět na silnicích stále více nákladních vozidel IVECO Stralis poháněných zkapalněným plynem, a o této technologii se v České republice začíná mluvit nahlas," uvedl Jiří Kouba ze společnosti Auto Future s.r.o.
 
Předání v Českých Budějovicích se zúčastnil také zástupce společnosti GasNet, největšího distributora zemního plynu v ČR, která je průkopníkem v oblasti budování infrastruktury LNG plnících stanic, a současně se hlásí ke svému závazku podporovat využívání zkapalněného zemního plynu jako paliva pro nákladní automobily.

Až do Neapole na jednu nádrž. Nový Stralis nemá s dojezdem 1 600 km konkurenci

Z pohledu výkonu nemá Stralis NP s dojezdem 1 600 km na trhu v současné době konkurenta, protože přináší až o 17 % více sílyo 6 % vyšší točivý moment než vozy jiných značek. Zvládá totiž 460 koní2 000 Nm kroutícího momentu, což je podobné jako jeho naftová varianta. Jenže tak činí s rozdílem zajímavých úspor na TCO zásluhou nižších nákladů na palivo, absencí AdBlue a filtru částic. Řidiči oceňují komfort a pohodlí díky tichému vnitřnímu prostředí a propracovanému infotainmentu.

Další novinky

Všechny novinky